31.05.2017 р. на межі весни і літа відома письменниця Надвірнянщини Галина Петрівна Христан зустріла шістдесяту буйноквітну весну. І в цей день у бібліотеці Надвірнянського коледжу НТУ відбулася тепла зустріч із славною ювіляркою. Сценарій  свята підготувала завідувач відділу краєзнавчої літератури Надвірнянської ЦРБ Грушецька Р.Я. назвавши його «Зі словом щирість обнялась».

Прологом до свята-зустрічі прозвучала творча біографія літературної студії «Бистрінь» у спільному доробку якої біля50-ти книг, серед яких 5 солідних літературних альманахів. А в кожному з них – добірка новел Галини Христан. Серед обдарованих літстудійців письменниця-новелістка виділяється своєю оригінальністю, неповторністю художнього слова, незвичайним талантом.

Ведучі зустрічі – Семенюк Тетяна Петрівна та Грушецька  Раїса Яківна – уміло провели присутніх життєвою дорогою талановитої краянки, сторінками її творчої біографії. У теплі задушевні слова ведучих коштовними перлинами вкраплювались щирі, емоційні виступи самої Галини Христан, яка майстерно прочитала свої новели «Звідки походять гуцули», «Ріпка»(сумна казка 30-х років), «Земля кругла». Розмаїття життєвої тематики й проблематики, національний колорит, глибокі знання нашої історії і морально-етична спрямованість творів схвилювали, як молодих людей, так і їх наставників, змусили задуматись над суттю людського життя. Розвеселили гумористичні твори «Два фраєри», «Пропащий Павло» (всі слова починаються на літеру «П»), жартівливі поради дівчатам, які виходять заміж. Галина Петрівна звертається до студентів, пропагуючи книгу, здоровий спосіб життя, чисту мораль.

У Галини Христан багатогранний талант: вона творить не тільки новели, а й вірші, сценки, може експромтом скласти дотепний каламбур. Працює над новою 5-ю книгою, перший розділ якої «Ранок у чужому місті» присвячений захисникам східних рубежів України, воїнам АТО. Письменниця має в доробку вірш про маєток Януковича і ще чимало цікавих, актуальних творів як краєзнавець, Г.П. Христан написала історичні розвідки про односельчанина, письменника і вченого В. Давидюка, репресованого і знищеного більшовицькою владою, нариси про відомих уродженців с. Саджавка – нині культурних діячів української діаспори.

На завершення зустрічі прозвучала поезія Ірини Яцури, присвячена Галині Христан.

Савчинець Г.Д., заступник директора коледжу з виховної роботи, подякувала ювілярці за подаровані приємні хвилини спілкування, привітала з ювілеєм, хоч і не віриться у цю серйозну дату. Галина Дмитрівна зазначила, що в коледжі відбувалися літературні зустрічі з керівником літстудії «Бистрінь» Нестором Івановичем Чиром, працює поетична студія «Новий формат», доробком якої є збірочки.

Цьогоріч літературній студії «Бистрінь», яка котить свої буйно хвилі до океану української літератури, виповнюється 30 років. У вдвічі більший ювілей у Галини Христан, яка вносить свій вагомий вклад у величний духовний дім рідної України.

Мультимедійна презентація творчих зустрічей Г.П Христан підсилила, увиразнила ювілейне свято, так званий творчий вечір талановитої краяни, члена Національної спілки письменників України з 2005 року.

Цю зустріч із обдарованою колегою, яка понад 40 років працює бібліотекарем, підготували і провели працівники Надвірнянської ЦРБ та бібліотеки Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:298179 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:298179 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14412 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14412 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18330 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18330 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ