image002Найкращий спосіб

передбачити своє майбутнє –

 створити його!

Пітер Друкер

У житті кожної людини настає момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням, тобто професію. Вибір спеціальності, вступ до самостійного трудового життя недаремно називають другим народженням.  Те, чим буде займатися людина в майбутньому, істотно впливатиме на фінансовий стан, соціальний статус, суспільство, з яким доведеться перетинатися і спілкуватися, на все життя в цілому. Однак перед тим як стати фахівцем в певній галузі, доводиться пройти чималий шлях, починаючи від самої думки "ким бути" і закінчуючи отриманням всіх необхідних знань і досвіду для роботи.

image003Важливим аспектом діяльності Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету є профорієнтаційна робота, спрямована на активізацію інтересу учнів 9, 11-их класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів до вибору професії та популяризації технічних, економічних, юридичних спеціальностей, залучення випускників шкіл до вступу в коледж.

Саме з метою професійного самовизначення школярів протягом лютого-квітня 2017 року центрами зайнятості  Івано-Франківської області було проведено Ярмарки професій, в яких взяли участь учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Серед запрошених – різнопрофільні навчальні заклади, які презентували спеціальності, розповідали про умови вступу та навчання.

image005Перед присутніми із цікавими профорієнтаційними бесідами-діалогами виступали Дем’янчук О. В., викладач ЦК філологічних дисциплін; Андрусяк О. З., викладач ЦК природничо-математичних дисциплін; Борко І. В., Дмитрук І. І., викладачі ЦК програмування та інформаційних технологій; Купчак Н. М., Клюфінський В. В. викладачі ЦК юридичних дисциплін; Ківшан Н. В.,  Клюфінський Р. Я., викладачі ЦК природничо-наукових дисциплін; Новосад Р. М., Кузьмич М. В., Ґедзь О. П., Пенгрин А. Р.,  викладачі ЦК будівництва автомобільних доріг та аеродромів; Савчук І. В., Томчук Н. М., Галайчук С. П., Гриценко Р. В., викладачі циклової комісії обліково-фінансових дисциплін;  Купчак С. В., Юрчило І. Й., викладачі ЦК економічних дисциплін;  Колядко О. О., викладач ЦК суспільних дисциплін, image009  ознайомивши присутніх з переліком спеціальностей та особливостями проведення вступної кампанії до Надвірнянського коледжу НТУ у 2017 році, умовами навчання, проживання та дозвілля студентів, зі специфікою роботи підготовчих курсів. Виступаючі запросили учнів та їх батьків  на День майбутнього абітурієнта, який відбудеться 20 травня 2017 року.

Було зазначено, що правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка, точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.

image007Маючи можливість поспілкуватися із учнями шкіл області та відповісти на запитання щодо вибору майбутньої професії, викладачі  розповіли школярам про спеціальності, матеріально-технічне забезпечення коледжу, студентське життя. Знайомство з навчальним закладом І-ІІ рівнів акредитації коледжем мало  мультимедійний супровід, що допомогло чіткіше окреслити майбутнє навчання.

Проведений ярмарок професій дав можливість школярам отримати вичерпну інформацію про наш навчальний заклад та визначитись з  майбутнім професійним вибором.

image011Наголосимо, адміністрацією Надірнянського коледжу НТУ, працівниками приймальної комісії та підготовчих курсів, викладачами вишу постійно ведеться робота з батьками учнів загальноосвітніх шкіл щодо професійного самовизначення майбутніх абітурієнтів, а саме: розповсюджено брошури та буклети серед майбутніх вступників, взято участь у численних батьківських зборах, інформовано батьків про напрями підготовки коледжу, правила прийому, перспективи розвитку та конкурентоспроможність на ринку праці пропонованих професії.

image013Постійно проводяться зустрічі викладачів циклових комісій економічного, юридичного, дорожньо-експлуатаційного, автомеханічного  відділень, навчально-методичного центру загальноосвітньої підготовки з профорієнтаційною агітацією з учнями 9 – 11 класів Івано-Франківської області.

Кажуть, що професії можуть ощасливити того, хто має до них покликання, але вони прирікають на загибель того, хто взявся за них поспішно,  піддавшись моменту. Хай вибір професії не буде помилковим і принесе не тільки успіх, а й щастя, задоволення і духовний розвиток.

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:293940 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:293940 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14378 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14378 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18291 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18291 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ