АТОВелелюдне свято в Палаці куьтури і дозвілля молоді Надвірнянського коледжу НТУ з нагоди міжнародного Дня студента засвідчило згуртованість, оптимізм, глибоку національну свідомість студентської спільноти, а також розуміння того, що України торкнулося чорне крило війни. На східних рубежах гинуть колишні і нинішні студенти, завдяки яким ми маємо мирне небо над головою. Тому в урочистому концерті " зжубою радість обнялась", програма переткана "червонними і чорними нитками".
Ведуча вечора третьокурсниця Андріана Мала повідала трагічну передісторію народження свята. Міжнародний день студентів традиційно відзначаєтся щороку 17 листопада, починаючи з 1941р. Ця дата вибрана не випадково. 28 жовтня 1939р в окупованій фашистами Чехословаччини студенти відзначали день республіки. Демонстрація була придушена і багато студентів зазнали травм і пошкоджень. Один з них, Ян Оплітал, Від одержаних ран помер. На його похороні 17 листопада знову відбувся виступ студентів проти фашистськоЇ окупаціЇ. Маніфестація була розігнана, біля 2 тис. студентів заарештовано, 9 організаторів демонстраціЇ розстріляно в цей же день, гуртожитки розгромлено, вищі навчальні заклади закрито.
Отже, в знак пам"я ті про трагічні події 17 листопада 1939 року і враховуючи велику суспільну роль студентства, в 1941 році на міжнародному молодіжному форумі було прийнято рішення про святкування 17 листопада Міжнародного дня студентів.
Душу сколихнула пісня "Мить" у виконанні Дмитра Кузюка та вокально-інструментального ансамблю:
Там де біля тополі калина росте,
Мамині очі чекають тебе.
Сива матуся у роспачі плаче, сина чекає,
Та у Бога вже його душа,
- я за волю пішов у далечінь,
За правду і долю нових поколінь,
За тих, хто в морі далеко під крилами лелеки повернеться живим.
Почуття трагізму й оптимізму переплелись в художньому читанні власного вірша "То лиш дається, що без сил" студенткою Анною Перожук - лауреатом обласних конкурсів:
І рани у душі загою усім, кого я так люлю.
Ідіть вперед, не зупиняйтесь. Для того і життя в нас є.
З великою приємністю ведуча свята запросила до слова "улюбленого тата" директора коледжу Р.В. Нагорного і на допомогу для вручення грамот "нашу мама" - Савчинець Г.Д. - заступника директора з виховної роботи.
Р.В Нагорний щиро привітав присутніх і підкреслив, що студентська спільнота - майбутнє нації і країни..."Студентські роки в житті людини найкращі. Ваші студентські роки, опалені війною з обох боків в складний для держави час. Ми спокійно й мирно вчимось, а за 700-800 км. йде війна, гинуть люди, вчорашні і нинішні студенти. Багатьом не судилося стати вчителям своїх дітей, продовжити рід свій. Ці роки кладуть відбиток на вас, тож вчіться старанно і цінуйте дану можливість. Горджусь своїми студентами, успішними в науці, у спорті, в художній самодіяльності, переможцями конкурсів. Тішуся, що є в Надвірнянському коледжі гуцулята, подоляни, закарпатці, верховинці.
День студента - це день солідарності вашого розуму, демонстрація спільноти. Будьте здоровими, мудрими, щасливими"
Савчинець Г.Д щиро привітала молодих людей, які в атмосфері доброзичливості і тепла мають прекрасні можливості для самореалізації у нашому навчальному закладі. Мають порядних друзів, є творчими і обдарованими. Побажання мирного неба злилося з чисто материнським: "Хай розкриває над вами Ангел Охоронець свої крила, і здійсьнюються заповітні мрії".
Наступила урочиста мить вручення нагород. Як виявилось, за 2 місяці навчання перемог здобуто чимало:
- за успіхи у навчанні та активну участь у житті коледжу.
- за перемоги у конкурсі "Таланти твої, коледже" ім. Катрусі Яворської.
- за участь у третьому фіналі Всеукраїнської олімпіади з програмування, яка проходила в Одесі. (Хопта Андрій, Олійник Вікторія, Войсович Андрій)
- за участь у конкурсі читців, присвяченому Дню української писемності та рідної мови.
- за зайняті призові місця в обласній спартакіаді.
Савчинець Г. Д. нагадала, що триває конкурс стіннівок і плакатів.
Нагорний Р. В. подякував усім нагородженим за працю і творчість, підкреслив, що недарма пишаєтся коледжем, студентами і випускниками.
У залі присутній випускник автомеханічного відділення 1998р. Підгірний Володимир Васильович, який пройшов увесь майдан і захищає нашу незалежність на східних рубежах України.
Ведуча запросила воїна АТО на сцену під бурхливі оплески студентів. 21 листопада - відзначення дня революції Гідності. Тож вступ її активного учасника викликав велике пожвавлення. Зал стоячи вітав В.В. Підгірного, відомого всім як Козак Воля, зворушеного увагою і всім святковим дійством.
Володимир Васильович скромно і лаконічно згадав основні віхи своєї біографії: закінчення коледжу, служба у спецназі, у міліції, фірма в деревообробній промисловості, потім майдан, Перша штурмова рота Правого сектора, комадир роти, чототири з половиною місяці під Мар*янкою і Красногорівкою. Щиро признався, що від зворушення плакав, спостерігаючи нагородження великої кількості студентів, усіх привітав, назвавши скарбом нації.
Ведуча Андріана Мала оголосила, що в залі присутній батько Катерини Яворської, якому дарує пісню переможниця конкурсу талантів ім. Катрусі Яворської Аліна Цупило "Не плач, тату".
До привітань музичним сувеніром прилучилася володарка гран-прі конкурсу талантів ім. Катерини Яворської Семанюк Руслана.
Майковська Богдана та Дубей Олег з успіхом зіграли фрагмент вистави " За двома зайцями" в ролях Фроні Прокопівни та Голохвастова.
Лірична пісня філософського характеру прозвучала у виконанні Олени Семенюк.
На сцену запрошено володарку 2-го місця вокального конкурсу Русінову Яну (Е-11). Пісню "Я люблю тільки тебе" майстерно оздобили і доповнили дві танцювальні пари.
Всіх першокурсників вітає Марина Остапів піснею "Я люблю свою країну, я люблю її людей":
Будьте красиві, будьте здорові, усі русяві і чорноброві.
Будбте веселі, будьте багаті
В кожній оселі і в кожній хаті.
Для всіх присутніх приємним сувеніром став грецький танець "Сіртаки".
На зміну танцювальній групі на сцену вийшли хлопці і виконали пісню у стилі реп "Я не ту кохав". Солісти Олег Дубей (ІТ-21) та Савчин Назар (Ф-21); бек-вокалісти - Андрусяк Артур і Семенюк Олег.
Ансамбль дівчат завершив привітання з Днем студента піснею-побажанням:
Ми бажаєм в кожну хату щастя і добра,
Гарним людям, добрим людям, сонця і тепла.
Зі святом!

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:293935 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:293935 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14378 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14378 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18290 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18290 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ