IMG 238919.05.16. р. в Палаці культури та дозвілля молоді  відбулися урочистості з нагоди святкування Дня коледжу. День народження Надвірняського коледжу гармонійно злився із Всесвітнім днем вишиванки, який святкують в Україні та за її межами вже 10 років поспіль.

Палац культури і дозвілля молоді Надвірняського коледжу НТУ перетворився на виставку народно-прикладного мистецтва з чарівним світом візерунків  на сорочках, на рушниках, образах і картинах. Хол при вході у концертну залу здивував своєю ошатністю, барвами, багатством вигадки і творчості. Оформлені студентськими групами столи подивували своїми експонатами не лише у мистецтві вишивки, різьблення, а й кулінарної майстерності. Газети-стіннівки теж засвідчили, що підготовка до святкування велась серйозна і головні суб’єкти дійства – студенти – люди обдаровані, креативні  і винахідливі.

Поважно вийшли учасники художньої самодіяльності, влившись у веселкову гаму вишиванок. Велично пройшлись холом музиканти – і враз запальний привітальний туш наповнив святкове приміщення аж по вінця і вдарив радістю у серця в передчеканні свята.

Зі сцени полинули поетичні рядки про Надвірнянський коледж – маленьку колиску духовності та великий храм науки:

                        Де усі світанки сходяться рожеві,

                        Де Чугайстер сипле зорі сургучеві,

                        Де малює вітер волошками поле –

                        Там живе у горах Надвірнянський коледж.

                        Він  Вам шле вітання, як роси намисто.

                        Ніби синьозора, як верба барвиста,

                        Транспортна, весела, вірна,

                        Вас вітає щиро і сама Надвірна!

Цими словами ведуча, заступник директора з виховної роботи Савчинець Г.Д., відкрила урочисте свято, запросивши на сцену для Божого благословення отця Андрія Будзака. Отець підкреслив, що знання – це один із дарів Святого Духа. І цим даром слід ділитися, передавати і примножувати його, підтримуючи благородний процес , у якому одні отримують знання, а інші – передають, щоб реалізувати Божий заповіт. О. Андрій з приємністю відзначив, що в коледжі панує атмосфера духовності, побожності; у капличках відправляються молебні, Хресна дорога.

IMG 2414

Отець Андрій доброзичливо звернувся до студентів, які несуть відповідальність за майбутнє України, побажав успішної реалізації знань, Божого благословення  присутнім та їхнім родинам. Хай благословенними будуть знання, які отримують молоді, і майбутнє, яке вони будуватимуть.

Весь зал встав і трепетно завмер, коли акапельно звучала пісня-молитва «Отче наш» як логічне завершення виступу отця Андрія.

Ведуча продовжує святкову програму поетичними рядками:

Жовтогаряча осінь, щедре літо – 

На вишитих з любовю сорочках.

Це веселкове диво-буйноквіття

Мов оживає в золотих руках.

І хоч ж иття людське – не гавань тиха –

Сплетіння світлих та важких доріг,

Зігріє душу, вбереже від лиха

Ця вишиванка – долі оберіг.

З 2006 року Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Цьогоріч вишиванки одягнуть у Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії, Португалії, Ізраїлі. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Аргентина, Бразилія!

Ми раді, що наш день народження співпав з Міжнародним святом вишиванки.

До слова ведуча запросила господаря навчального закладу, голову Ради директорів ВНЗ І – ІІ р.а., Заслуженого автотранспортника України, члена Вченої Ради Національного транспортного університету Р.В. Нагорного.

IMG 2416

Директор Нагорний Р.В. привітав з днем народження коледжу всіх працівників, студентів, чітко і лаконічно провів присутніх сторінками історії коледжу, основних досягнень і здобутків. 54 роки тому на території між Надвірною та Стримбою був заснований Івано-Франківський індустріальний технікум, а до того 10 років вже існувала лісотехнічна школа. Технікум був індустріальним, автодорожнім, автотранспортним. 1999 року навчальний заклад став Надвірнянським коледжем, об’єднавшись з лісотехнічною школою. У цьому була велика заслуга представників тодішньої місцевої влади: Р. Гончарука, М.Хабайлюка, М.Капака.

Надвірнянський коледж увійшов у систему університету, має свої традиції, пишається випускниками. Основне багатство – студенти, а їх немало: 1147 чоловік. З пошаною ставиться до тих, хто працював і працює, бережно – до тих, хто навчається. В результаті – щорічні досягнення, перемоги у олімпіадах, спорті,  художній самодіяльності.

Із молоддю працює 148 педагогічних працівників, серед яких 10 кандидатів наук; 50%  –   викладачі вищої категорії, 19 – викладачі-методисти.

Надвірнянський коледж став відомим у державі завдяки перемогам у всеукраїнських конкурсах, олімпіадах.

Гран-прі отримав оркестр народних інструментів, спортивна команда «Надвірняночка» відома своїми перемогами, зокрема, у Всеукраїнському огляді-конкурсі.

Р.В.Нагорний подякував всім за працю, висловив шану і вдячність ветеранам коледжу, а також всім, хто спричинився до розквіту навчального закладу.

Усі барви національної вишивки переливаються в українському гопаку. Танцювальний колектив «Водограй» виконує запальний танок. Одяг, рухи, звуки, танцювальні трюки – як розмаїття узорів.

Ведуча свята продовжила урочисту програму. Надвірнянський коледж Національного транспортного університету – єдиний навчальний заклад І – ІІр.а. на території району, міста. І ми постійно відчуваємо підтримку та увагу з боку керівників району і міста, які завжди приходять  на допомогу коледжу і дбають про його неповторність на теренах Надвірнянщини. Галина Дмитрівна оголосила, що на наше свято прибули такі гості: голова РДА О.В. Кеніз, керівник апарату М.Кравчук, заступник голови районної ради І.Д.Писклинець, міський голова З.М.Андрійович, представники Приватбанку, з яким ми співпрацюємо,  –  В.В.Лилик та А.А.Потапова. До слова запрошені голова РДА О.В. Кеніз та  заступник голови районної ради І.Д.Писклинець.

IMG 2431О.В. Кеніз привітав зі святом і висловив своє захоплення самобутніми талантами студентів коледжу, рівнем виховання молодих людей, яким будувати майбутнє держави. І віриться: воно буде щасливим.

Від імені голови районної ради і всього депутатського корпусу виступив І.Писклинець.

Міцна будівля, якщо міцний фундамент. Таку паралель провів Ігор Дмитрович, відзначаючи фундаментальні знання, які отримують студенти Надвірнянського коледжу. Пригадав надвірнянський Майдан 2004-го р., 2014-го, де студенти коледжу першими підтримали і Помаранчеву революцію, і революцію Гідності, засвідчивши свою громадянську свідомість, активність. Ігор Писклинець відзначив високопатріотичний дух студентів Надвірнянського коледжу і побажав нових звершень, розквіту коледжу, щоб заклад  впевнено дивився у майбутнє,  прилучившись до розквіту України і виведення її у ряди найрозвиненіших держав світу.

Музичним дарунком для гостей прозвучала пісня «Квітка роз-марія».

Савчинець Г.Д. продовжила прграму свята, звернувшись до людини, з якою ми співпрацюємо, яку дуже любимо,  – З.М. Андрійовича, голови Надвірнянської міської ради. Передала побажання учасників художньої самодіяльності, щоб усі дороги, усі вулички, які ведуть до коледжу, були в хорошому стані.

IMG 2439Зіновій Мирославович розпочав свій виступ в унісон з побажанням, відзначивши, що тепер найактуальніше питання – миру і доріг. Міський голова звернувся до студентів, які тепер проходять вишкіл, щоб у близькому майбутньому розвивати дорожньо-експлуатаційну галузь. Відзначив мер міста, що історія коледжу переплелась з історією Надвірної, коли автотранспортний технікум і лісошкола об’єдналися у щось тепле, надвірнянське. Привітав людей, які стояли біля витоків навчального закладу, побажав доброї долі студентам, щасливого майбутнього – коледжу.

Музичним вітанням для Зіновія Мирославовича і всіх гостей став художній номер  «Пісня буде поміж нас».

День народження – свято для всіх. Нас вітає народний ансамбль скрипалів коледжу під орудою Наталії Сенів.

Наступила ще одна урочиста частина свята – нагороджування за досягнуті успіхи:

1.Департамент освіти нагороджує Дребот С.Д. – заступника директора з методичної роботи, за організацію та проведення олімпіад і конкурсів з української мови.

2.Викладача фізики Угорчука В.В. за перемогу в проекті «Молодь – 15 в енергетиці України» (студенти Остафійчук Тетяна і Кушнір Олег). Вручення дипломів І і ІІ ступеня.

3.Викладача Гаврилюк Н. М., яка зі студентами захищала честь України на міжнародному рівні. Переможцями проекту «Юніор-бізнес – 2» стали студенти Остафійчук Тетяна, Дребот Степан, Хопта Андрій. Їм вручено сертифікати міжнародного зразка.

4.Викладачів Грицака Ю.М. та Зеленчука М.Н. за збагачення матеріально-технічної бази коледжу.

5.Сертифікат МО України з біології отримали Вірста Леся (вмкладач Міцкевич У.Д.).

IMG 2452IMG 2459

IMG 2460IMG 2466IMG 2461

На сцену запрошуються студенти, які беруть активну участь у житті коледжу, учасники художньої самодіяльності. Вони дарують на свою творчість, радість, насолоду.

Наступними вийшли на сцену учасники і переможці спортивно-масових заходів, які своїми досягненнями у спорті створюють імідж коледжу.

Для нагороджених дарунком став танець «Моя маленька незалежність», майстерно виконаний Малаєнко Лізою та Плитусом Ростиславом.

Найбільше багатство коледжу – це його студенти, а їх майже 1200. Для них вітанням звучить пісня у стилі репу «Я не ту кохав».

Надвірнянський коледж – це не тільки студенти та викладачі, це і працівники відділу кадрів, бухгалтерії, їдальні, гуртожитків, техпрацівники, медична сестра. Інструментальний ансамбль дарує всім музичний сувенір.

У Надвірнянському коледжі працюють викладачі, які творили історію навчального закладу: Чуревич В.А., Корчова П.І., Білусяк О.М., Максим’юк Г.М., Томин Г.Ю., Рябцун С.О., Нагорний Р.В..

Доземно вклоняємося тим, хто запалював юні серця любов’ю до обраної професії, стояв біля фундаменту створення навчального закладу, а тепер на заслуженому відпочинку: Савчук О.В., Цибуля В.Р., Козьмин А. М., Кантор М.І., Штаєр Л.С., Угринюк Н.В., Микитин І.І., Галайчук В.І., Приходченко В.О., Длугунович В.І., Тріфонова Л.О., Ганцюк О.В..

Для шановних ветеранів звучить оптимістично-зворушлива поезія «Іди вперед». Читець – Анна Пирожук, переможець обласних конкурсів з художнього читання. Логічним продовженням мотивів вірша звучить пісня «Ми йдемо» у виконанні вокально-інструментального ансамблю. На екрані – фрагменти студентського життя під час революції Гідності.

Святкування урочистостей з нагоди 54 річниці коледжу співпало з тижнем безпеки руху. Тому музичний сувенір «Все буде добре» звучить для Олійника Я.М., Загайкевича С.П. та Федишина М.Д..

Урочисте свято підійшло до завершення. Заключні слова ведучої святкового дійства Савчинець Г.Д. – це теплі побажання рідному коледжу – процвітати, студентам – доброї долі, мирного неба над головою і рідної землі під ногами.

Під орудою Світлани Павлишин прозвучав акапельно християнський гімн «Боже великий, єдиний». У кожному серці озвалося щире прохання:

Дай йому волю, дай йому долю,

Дай доброго світа,

Щастя дай, Боже, народу

І многая, многая літа!

     

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:293969 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:293969 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14378 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14378 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18291 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18291 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ