image1Чи має обличчя війна? Чи є у війни сивина? Чи має національність вона? Чи є час у війни? На ці питання одна відповідь. Звичайно, ні. Але є у війни одна особливість: вона розкри¬ває єство кожної людини, перевіряє всіх на чес¬ність, порядність, небайдужість. Війна змінює долі людей, як звичайних, так і відомих.
Війна… Неможливо підібрати такі слова і ноти, щоб передати її жахливу сутність. Навряд чи знайдеться такий історик, який зміг би точно сказати - скільки війн було на землі і скільки мільйонів людських жертв принесено на алтар кривавих перемог. Війна – це завжди варварство. Війна – це найбільший сорм і гріх людства.
Війна… Ще недавно розуміння та усвідомлення цього поняття для нас, українців, губилося чи то в недопрочитаному розділі з історії, чи то в захоплюючих оповідках діда-прадіда, чи то у віршах … Ще вчора ми були впевнені, що цьому пережитку минулого немає діла до нас, людей ХХІ століття. Неочікувано наше покоління спіткала особлива форма суспільного лиха, завуальованого під абревіатурою АТО. Ми зіткнулися з химерною формою збройного конфлікту - війною, якої нібито немає, проти видуманого противника, якого ніколи не існувало. З моральної точки зору – це злочин. image2З психологічної, кажуть, – масовий психоз. Та люди, об’єднані бідою, не мають права опускати рук, адже «в єдності сила народу». Чомусь, тільки переживши масову трагедію, спільно опинившись у безвиході, «сіра маса» вчиться бути нацією. Погодьтесь, більшість з нас звикли жити своїми буднями та святами, своїми проблемами та радощами, у своєму мікропросторі чи мікросвіті! Так простіше! Ні! Комфортніше!А тут війна - час перевірки на стійкість, згуртованість, рішучість, а головне - людяність. Навіть ця «гібридна» війна здатна давати безцінні уроки моралі: відчиняти дім для ближнього, ділитися останнім, чути і розуміти, щиро співчувати, жити потребами інших: знайомих і незнайомих, здорових і немічних, але таких рідних, бо усі ми – українці! Нація! Єдині!
Трагічні події, що відбуваються зараз в Україні знайшли відлуння в мільйонах сердець наших співвітчизників: дорослих, школярів, студентів, людей, які, на жаль, знають не з розповідей та кінострічок про те, що таке війна і яке у неї відлуння. Вона об’єднала українців у дивовижному прагненні до єдності, надала нечувані приклади людської взаємодопомоги, бажання творити добро.
image3Завдяки небайдужим наші захисники забезпечені необхідними речами та продуктами харчування. Та є ще одна не менш важлива складова здоров’я і стійкості бійця – духовна їжа. Людині, яка день у день заглядає у вічі смерті чи проходить реабілітацію, надзвичайно важлива підтримка. Так, не ганебне співчуття, а саме людська увага: слова, вимовлені щиро, без пафосу та обрамлень, фізична та духовна допомога. Як зізнаються самі військові, пораненим потрібні не тільки ліки після операцій та підтримка найрідніших. Коли зайнятися нема чим, а ходити лікарі ще не дозволяють, справжнім порятунком стають книги.
image4Саме з метою активізації волонтерської діяльності серед студентів, утвердження в молодого покоління національно-патріотичної свідомості, підтримки морально-психологічного стану воїнів, які захищають державний суверенітет і територіальну цілісність України, у Надвірнянському коледжі НТУ була проведена благодійна акція «Подаруй книгу захиснику Вітчизни!» у період з 9 по 25 листопада 2015 року.
Зазначимо, що від самого початку бойових дій у зоні АТО студенти Надвірнянсько коледжу Національного транспортного університету активно беруть участь у численних благодійних акціях та у різний спосіб проявляють свою громадянську позицію: збирають кошти, необхідні речі, продукти харчування, підтримують спільною молитвою бойовий дух військовослужбовців, збирають необхідні речі та ліки і передають їх через волонтерів до зони АТО. Студентство усвідомлює, що Україна знаходиться в складних соціальних, політичних та економічних умовах, тому патріотизм стає ідеєю, що об’єднує “схід” та “захід”, утверджує єдність та непорушність українського народу, віру народу в силу своєї Батьківщини.
image5Дізнавшись про Всеукраїнську акцію зі збору духовної їжі, студенти – першокурсники центру загальноосвітньої підготовки надзвичайно активно взяли участь у заході. Придбано художню літературу сучасних українських письменників, книги з історії Української держави, культури, науково-популярної літератури. Студенти запропонували до зібраних книг долучити листи, листівки, малюнки молодших братиків та сестричок, вірші, молитви. Крім книг, було написано близько ста листів зі словами вдячності та побажаннями швидкого переможного повернення додому.
Уся література, зібрана в рамках акції, відправлена українським воїнам у зону проведення антитерористичної операції. Висловлюємо щиру вдячність усім, хто підтримує у такий спосіб бойовий дух, морально-психологічний стан, освітній рівень українських військовослужбовців. Пам’ятаймо: робити добрі вчинки гуртом набагато приємніше та легше! Нехай слово, яке йде від серця, завжди проникає в найпотаємніші його куточки, наснажує, підтримує захисників, а Господь додає їм сили, віри і впевненості у перемогу! Слава Україні! Героям Слава!

image6

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:293940 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:293940 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14378 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14378 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18291 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18291 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ