…Прислухайтесь, як океан співає –
Народ говорить. І любов, і гнів
У тому гомоні морськім. Немає
Мудріших, ніж народ, учителів

Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля
..

Максим Рильський

Однією з найвагоміших ознак нації є мова. У ній зберігаються культурні коди нації, акумулюється її історична пам'ять. Вона є важливим складником національної ідентичності і транслятором здобутків інших культур.Розвиток української мови  – це тернистий шлях боротьби, адже їй століттями доводилось терпіти знущання і заборони. Із висоти років і в мудрості пережитого історія відкрила нам істину: зовсім не обов’язково завойовувати народ для того, щоб його знищити, достатньо просто нівелювати його культуру та мову. Як? А дуже просто. Замінити абетку, додати жаргон, велику кількість незрозумілих іноземних слів, дозволити вживати нецензурні слова – і механізм руйнації запущено. Кому ж як не нам, свідомим українцям, варто всіма силами не допустити цього процесу.

Життя сьогодні вимагає володіти словом. Словом доречним, вагомим, мудрим, переконливим.Стає престижно розмовляти гарною українською мовою. Приходить розуміння того, що добре знання мови – важлива професіограма людей різних спеціальностей. Не зайвим буде згадати, що українська мова споконвіку була однією з найгарніших та наймелодійніших у світі.

Тож у пятницю, 24 лютого 2017 року, викладачами циклової комісії філологічних дисциплін Жолобчук Оксаною Дмитрівною та Багрійчук Наталією Василівною  було проведено літературно-мовний КВК «Океанами рідної мови» серед першокурсників.

Мета заходу – узагальнити знання студентів з української мови; удосконалювати навички колективної роботи; розвивати творчі здібності, виробляти інтерес до рідної мови, плекати почуття національної гідності, віри у творчі сили народу, формувати внутрішню потребу постійного удосконалення мовної культури.

image001image002За звання кращих знавців рідного слова змагалися дві команди: «Феміда» (студенти групи П-11) і «Кажани» (студенти групи ТБ-11).

 За перебігом гри слідкувало журі, до складу якого входили методист центру загальноосвітньої підготовки Ярослава Ярославівна Лесюк-Іванчук та  викладачі ЦК філологічних дисциплін Федак Тетяна Іванівна, Томин Ганна Юріївна, Григораш Оксана Михайлівна, Дем’янчук Олеся Віталіївна.

image003Підбадьорені захопленням уболівальників, всі учасники мовно-літературного змагання  надзвичайно активно, творчо поринули в гру. Вже з першого конкурсу дух суперництва заволодів ними, тому кожен, як умів намагався грамотністю, креативністю, жвавістю наблизити  перемогу своєї команди.

У конкурсах «Мовна розминка», «Мовна атака», «Мова любить чистоту» впевнено лідирувала «Феміда». У грі з уболівальниками правильні відповіді глядачів зараховувались командам, завдяки чому «Кажани» зрівняли рахунок.     

       image004 Родзинкою змагань став конкурс «У рідному краї і серце співає». За мелодією, яка лунала, треба було відгадати пісню і виконавця. Всі отримали масу задоволення, адже українська музика, яку знають і люблять, добряче збадьорила присутніх. Для журі було навіть дещо проблематично визначити тих, хто першим підносив руку, бо всі були надзвичайно активними. Та все ж,  завдяки швидшій реакції, команда «Кажани» знову грала першу скрипку.

Не менш захопливим був конкурс «Показуха». Учасник, якого обрала команда, протягом 3 хв. повинен був передати жестами фразеологізми, не промовляючи й слова. Глядачі були захоплені смикалістю та креативністю побаченого.

Гра закінчилась з рахунком 75:75. Перемогла дружба! Тож маймо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу. Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів.

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:298181 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:298181 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14413 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14413 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18331 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18331 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ