Історія коледжу

Минуле і сьогодення

Надвірнянський коледж створений Постановою Кабінету Міністрів України в жовтні 1999 року на базі Івано-Франківського автотранспортного технікуму та Івано-Франківської лісотехнічної школи. Історія наша дуже багата, досвід в нас - великий, наша спільна любов до студента і його повага до нас дозволяє дивитися в майбутнє з великою надією, на перспективи.

Історія навчального закладу  починається з 19 травня 1952 року, коли в Надвірній була створена лісотехнічна школа механізації. Вона росла, розвивалась, будувалась, одночасно готуючи кваліфіковані робітничі кадри для України та інших республік Союзу, допоки при ній, не припиняючи навчальний процес, у 1962 році був створений Івано-Франківський індустріальний технікум. Створення на базі школи технікуму та їхнє спільне існування впродовж чотирьох років дозволило збагатити та розвинути навчальну базу, виховати ряд висококваліфікованих кадрів, розвивати навчання зразу в декількох напрямках від кваліфікованого робітника - до керівника виробництва низової ланки.

У 1966 році технікум перейменували в Івано-Франківський автомобільно-шляховий з філіалом в м. Івано-Франківську (де розташовувалось заочне відділення), відокремили від лісотехнічної школи та створили самостійний навчальний заклад, єдиний такого типу в нашому регіоні. В ньому навчалося біля 330 учнів на денному та 150 учнів на заочному відділеннях, працювало 41 штатних та 21 позаштатних викладачів, підготовка велася за такими спеціальностями: «Технічне обслуговування і ремонт автомобілів», «Бухгалтерський облік», «Хімічна технологія нафти і газу», «Експлуатація автомобільного транспорту».

1999 рік став в нашій історії визначальним: два навчальних заклади – Івано-Франківський автотранспортний технікум та Івано-Франківська лісотехнічна школа злилися в  одне ціле,  ймення якому - НАДВІРНЯНСЬКИЙ КОЛЕДЖ .

Створення коледжу підняло престиж нашого навчального закладу, одночасно збільшивши вимогливість педагогічного колективу до себе, до студентів, сприяло росту відповідальності за якість підготовки фахівців.

На даний час  тут здійснюється підготовка на основі базової загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти з восьми спеціальностей на денному та п’яти спеціальностей на заочному відділеннях, а також за 17-ма робітничими професіями на відділенні підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Навчаються в коледжі близько 1500 студентів (зокрема 500 на заочному відділенні) та 500 слухачів за робітничими професіями.

Коледж повністю укомплектований висококваліфікованими педагогічними кадрами. У нас працює 131 штатних викладачів, серед яких троє кандидатів наук та 12 аспірантів.

Випускники коледжу отримують диплом державного зразка про вищу освіту з присвоєнням кваліфікації молодшого спеціаліста.

А в липні 2004 року згідно з наказом Міністерства освіти і науки України і Указом Президента України „Про заходи щодо вдосконалення системи вищої освіти України”, Надвірнянський коледж був приєднаний до складу Національного транспортного університету як відокремлений структурний підрозділ.

На базі коледжу  в 2005-2006 н.р. відкрито заочне відділення Національного транспортного університету за такими спеціальностями: „Економіка підприємства”, „Організація перевезень і управління на транспорті” де викладають науковці Національного  транспортного університету.

До послуг студентів і викладачів: одна триповерхова, три двоповерхових і чотири одноповерхових будівлі загальною площею 19,6 тис. м2; два гуртожитки на 432 ліжкомісця, торговий комплекс на 110 місць, гаражі навчальних автомобілів і господарської техніки, бібліотека з читальним залом (книжковий фонд складає близько 100 тисяч примірників), актовий зал на 250 місць, Палац культури і дозвілля студентів на 500 місць, спортивний зал з комплексом спортивних площадок, автодром, автономні котельні та водопостачальні станції, медпункт. У навчальних корпусах обладнано 50 навчальних кабінетів, з них 8 комп’ютерних класи, 9 лабораторій, 8 навчально-виробничих майстерень. Для навчання використовуються понад 120 сучасних комп’ютерів, 10 одиниць автотранспортної  техніки, 50 одиниць верстатів та іншого технологічного обладнання. Філія коледжу складається з 14 навчальних кабінетів та 7 лабораторій, бібліотеки з читальним залом.

З метою покращення практичного навчання створено  центр навчальної практики для трьох спеціальностей. Кабінети і лабораторії повністю обладнані технічними засобами навчання, постійно ведуться роботи з їх оновлення і поповнення. Для тиражування методичних посібників та вказівок використовується спеціальна розмножувальна техніка.

Крім навчально-виховної роботи, в коледжі звертається належна увага розвитку спорту, художньої самодіяльності та організації дозвілля. Працюють спортивні секції з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, аеробіки, якими охоплено близько 180 осіб. Студенти постійно займають призові місця в змаганнях на першість області серед колективів фізкультури вищих навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації. Масово-оздоровчою роботою в коледжі охоплено близько 700 студентів.

Працюють гуртки художньої самодіяльності та клуби за інтересами: хоровий, вокальні, народного та сучасного танцю, ансамбль скрипалів, духовий оркестр, оркестр народних інструментів, драматичний гурток та студентський біблійний клуб. Учасники художньої самодіяльності неодноразово ставали призерами обласних оглядів-конкурсів. Традиційно проводиться день відділення, День студента, зустрічі з письменниками, працівниками правоохоронних органів, лікарями, ветеранами визвольних змагань, туристичні походи, поїздки до театру, історичних місць нашого краю. Велика увага надається морально-духовному вихованню студентів. У гуртожитку № 1 відкрита капличка, де всі бажаючі мають змогу зустрітися з духовними особами, які опікують наш навчальний заклад. У коледжі створено органи студентського самоврядування, які активно беруть участь в організації навчально-виховного процесу.

Гордістю навчального закладу є його випускники, які працюють в різних галузях народного господарства.

Молодіє і поповнюється навчальний заклад молодими викладачами, які разом зі своїми старшими колегами дбають про подальше зміцнення навчально-матеріальної бази, про покращення навчально-виховної та культурно-масової роботи, утвердження його позитивного іміджу.

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ