Підрозділ сприяння працевлаштуванню

Студент – це таке вічно сонне створіння, яке завжди хоче їсти й не хоче вчитися. Крім того, йому постійно потрібні гроші.Дехто – найлінивіший, вважає, що поєднувати роботу й навчання неможливо. Це не так. У цій статті ми розкажемо про те, чим може зайнятися студент у вільний від навчання час, щоб отримати за це грошову винагороду.


Варіант 1. Робота у галузі торгівлі.


Одна з найпоширеніших студентських професій – продавець-консультант або промоутер. Найголовнішими перевагами цієї роботи є часткова зайнятість, гнучкий робочий графік і часом непогана оплата.

До обов'язків продавця-консультанта входить: спілкування з покупцями, максимальне інформування їх про продукцію рекламованої ТМ, прямі продажі, контроль за асортиментом товарів, іноді – контроль за зберіганням товару.


Функції промоутерадосить схожі з функціями продавця-консультанта. Але якщо консультант просто інформує клієнтів, одночасно здійснюючи продаж, то промоутер присутній у торговій точці з метою проведення різних рекламних акцій, програм лояльності, дегустацій і т.п. Зазвичай вони заохочують клієнтів до купівлі кількох одиниць однакового товару (наприклад, купуєш дві упаковки і отримуєш у подарунок ручку або футболку, а може, навіть третю упаковку).

Ще одна відмінність – промоутери зазвичай вдягнені у форму, пошиту спеціально для проведення акції, а продавці-консультанти одягаються у звичайний одяг або в класичну форму одягу – білий верх, чорний низ. Крім того, промоутери як правило працюють менше – по 3-5 годин 3-4 дні на тиждень, тоді як консультанти працюють по 5-7 годин іноді протягом усього тижня.

Ця робота є оптимальним варіантом для тих, хто хоче поєднувати навчання й роботу, при цьому не особливо напружуючись. Звісно, ніхто не каже про те, що робити зовсім нічого не доведеться, однак, якщо ви комунікабельні й відкриті, вам подобається спілкуватися з людьми і ви не боїтеся кілька годин провести на ногах, робота вас цілком влаштує. Платять не так уже й багато, проте й непогано – від 10 грн. за годину в середньому. Якщо працювати 5 днів на тиждень по 6 годин, можна отримати не менше 1200 грн. Середні зарплати продавців консультантів вищі – від 2 до 3 тис. грн. Не дуже багато, але враховуючи, що одночасно можна й вчитися, і працювати – не зовсім і погано!

Від вас потрібна: здатність зацікавити, ввічливість, товариськість, грамотна мова, уміння продавати, пунктуальність і відповідальність.


Мінуси роботи:кілька годин доведеться простояти на ногах, а це лише на перший погляд просто, крім того, спілкування з великою кількістю людей – не таке вже й легке завдання. Проте якщо робота вам подобається, буде нескладно.


Варіант 2. Call-center


Оператори call-center – це саме ті ввічливі юнаки та дівчата, які відповідають на всі ваші запитання за номером гарячої лінії будь-якої мережі супермаркетів, великих магазинів, а також дистриб'юторів товарів і послуг.


Обов'язки оператора кол-центру: спілкування з клієнтами при безпосередньому контакті, консультування їх щодо пропонованих послуг, товарів і надання допомоги клієнтам у разі виникнення будь-яких труднощів чи проблем.

Оператор кол-центру може працювати як повний робочий день, так і позмінно.


Особливих навичокпри вступі на роботу від вас, швидше за все, не вимагатимуть. Досить буде комунікабельності, відкритості, уміння грамотно побудувати свою промову та знайти підхід до кожної людини. Решті вас навчить компанія – як правильно відповідати на ті чи інші питання, що говорити і як, а також багато чому іншому.


Мінуси роботи:можливо, щодня вам доведеться промовляти сто разів одне й те саме. Можливо, вам зателефонують кілька неадекватних осіб, яким, попри будь-що, доведеться ввічливо пояснити, що до чого. Можливо, наприкінці робочого дня вам здаватиметься, що сьогодні ви вже не зможете вичавити з себе жодного звуку. Проте до всього з часом можна звикнути. А робота оператором кол-центру – прекрасний тренажер комунікативних навичок, які в майбутньому не раз вам знадобляться.


Варіант 3. Кур‘єр.


Також дуже поширений варіант роботи в разі, якщо є необхідність поєднувати роботу й навчання. Основна перевага роботи в тому, що кількість часу, необхідного для виконання роботи, переважною мірою залежить від тебе. Якщо правильно скласти маршрут, то можна не лише встигнути на навчання, але й виділити собі трохи вільного часу.

Обов'язки кур'єра: в основному це – розвезення за різними адресами кореспонденції, посилок, газет і журналів, а також товарів. На початку дня вам складають маршрут і – уперед. Завдання кур'єра – привезти вчасно на місце призначення товар або документи й отримати розпис адресата як підтвердження вдалої доставки.
Середня зарплата кур'єра – від 1200 до 3 тис. грн., залежно від навантажень і робочого графіка.

Навички,якими повинен володіти кур'єр: уміння добре орієнтуватися на місцевості, знання міста, пунктуальність, порядність, мобільність, комунікабельність і часто – витривалість.

Мінуси роботи: один з основних мінусів роботи – це вага посилок, газет, журналів та іншого. Добре, якщо ви розвозите листи або документи, але іноді вага посилок може досягати 20 кг. Самі кур'єри жартують, що робота кур'єром – це і спортивна ходьба, і орієнтування на місцевості одночасно.
Перераховані вище професії – лише невеликий перелік того, чим може зайнятися студент у вільний від навчання час. Є ще такі професії, як офіціант, бармен, перекладач, набирач текстів та багато інших. Головне – бажання працювати, а чим саме займатися, можна визначитися з часом.

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ