Підрозділ сприяння працевлаштуванню

Сьогодні молодим фахівцям знайти роботу часто непросто. Тим більше якщо ви без досвіду роботи й лише збираєтеся осягнути всю красу трудових буднів. Про роботу варто замислюватися раніше, коли ви ще студент. Тут-то дуже важливо розумно й грамотно підійти до питання свого першого працевлаштування.

З чого почати?

Спочатку виберіть вид діяльності. Не женіться за престижем або гарною назвою посади. Якщо ви студент без досвіду, вибирайте роботу в галузі, суміжній з вашою майбутньою професією, і вже до кінця навчання вам буде що написати в резюме.

Якщо ви закінчили виш, визначтеся, чи хочете ви працювати за професією, чи вам до душі інший вид діяльності. Пам'ятайте: робота, виконана з душею, відрізняється від сухої і механічної, і досягти кар'єрних висот можна лише працюючи із задоволенням.

Та й роботодавець у першу чергу зацікавлений у співробітниках із мотивацією, бажанням працювати й удосконалювати свої знання й здібності - іноді навіть без досвіду. Він вас і навчить, і, можливо, тренінги проведе за свій рахунок. Головне - бути ініціативним.

Тож - вибирайте сферу діяльності і вперед!

Де можна працювати без досвіду роботи?

У кожного новачка є мрії про професійну реалізацію та кар'єрне зростання - це свідчить про цілеспрямованість. Однак просування до хорошої посади вимагає старанної роботи. Ніхто в часи жорсткої конкуренції на ринку праці не перестрибує по десять ступенів кар'єрних сходів відразу. Лише роботою над собою можна досягти кар'єрних висот.

Тому найпоширеніші позиції для людини без досвіду роботи - цеасистент,консультант,секретар,стажист. Пропрацювавши на такій позиції рік-два і зарекомендувавши себе, ви отримаєте чудову можливість піднятися кар'єрними сходами на наступний щабель, відповідальніший і значиміший. Тож приступати слід чим раніше, тим краще.

Продивіться сайти з працевлаштування та пошукайте такі вакансії – без сумніву назбираєте десяток, що підходять саме вам.

Наступний важливий етап - написання резюме. Job.tochka.net підготувавкілька корисних порад, як написати резюме, - обов'язково скористайтеся ними.

Розсилайте резюме, і не впадайте у відчай, якщо з десяти листів отримаєте відповідь на один - шукайте далі. Ваша наполегливість обов'язково винагородиться.

Наступний крок: співбесіда

Отже, ви визначилися з бажаною діяльністю, змирилися, що починати потрібно з самого початку, розіслалирезюмей отримали перше запрошення на співбесіду.

Перш ніж йти на співбесіду, дізнайтеся більше про компанію, куди ви збираєтеся влаштовуватися: про історію, профілі діяльності, специфіку роботи.

А потім розберіться, що вмієте ви і що потрібно для обраної посади. Почитайте в інтернеті, які обов'язки на цій роботі у вас можуть бути.

Потім випишіть усе, що ви вмієте робити. Вважати, що людина без досвіду роботи нічого не вміє, - неправильно. Якщо згадати свою діяльність, можна знайти масу вмінь та якостей, що вам знадобляться на майбутній роботі. Стінгазети, організація концертів, дрібні підробітки, - все, що ви робили раніше, вам стане в нагоді.

Зіставивши перший і другий списки, ви оціните перед співбесідою, що можете запропонувати на тій чи іншій посаді.

На співбесіді необхідноповодитися спокійно і впевнено. Роботодавцю не потрібна маруда, яка боїться і зайве слово сказати, і помилитися.

А ось що точно необхідно кожному, хто починає кар'єру, - це відповідальність і чесність. Ваш майбутній начальник не вимагатиме від вас знання ринку або державної політики в якійсь сфері, він вимагатиме від вас бажання вчитися й прагнення досягати мети.

Відповідайте чесно й не прикрашайте свої досягнення, і вже тим більше не вигадуйте неіснуючий досвід роботи: рано чи пізно правда відкриється, а це загрожує першим звільненням. Не соромно чогось не вміти, але хотіти навчитися. А ось брехня залишить пляму на майбутній кар'єрі.

Відправляйтеся на першу співбесіду в хорошому настрої. І своїми відповідями доведіть роботодавцю, що ви хоч і без досвіду роботи, але з величезним бажанням принести користь компанії.

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ