11 березня 2016р. просторий зал Палацу культури і дозвілля молоді Надвірнянського коледжу НТУ завмер у передчеканні свята душі й естетичної насолоди.

Заступник директора з виховної роботи Савчинець Г.Д. сповістила, що вже традиційно в області щорічно відбувається звіт художньої самодіяльності. На свято прибуло поважне журі на чолі з директором Івано-Франківського державного центру естетичного виховання Кузбитом М.В.. Присутній директор коледжу Нагорний Р.В., викладачі, студенти. Галина Дмитрівна побажала всім приємного перегляду концерту.

звіт2А свято справді вийшло на славу і засвідчило високу майстерність студентів та їхніх викладачів – працівників Палацу культури.

Цікаво укладена програма переткана актуальним речитативом ведучих, наповнена різними жанрами народного мелосу, інструментальними пєсами, запальними танцями.

На ліричний лад налаштував вже початок концерту, де голос Володимира Свягли урочисто пролунав «Імя тобі Україна… Живи, Україно, живи!».

звіт3Від імені України звучить у відповідь: «Подаруй мені, Господи, таку душу, щоб красу відчувала і оспівувала Бога живого». Це плавний перехід до пісні «Троянду Божій Матері несу». Ніжно і велично повторюється приспів:

                   Три троянди, три троянди я у серці несу;

                   Три троянди: Віру, щастя і красу.

         Надзвичайно ніжно, з оптимізмом і вірою у майбутнє України лилося залом:

                   Три троянди, три троянди

                   Україні я несу, щоби не знала болю.

                   Я вірую в її прекрасну долю.

звіт4І враз ансамбль народних інструментів під орудою Ореста Мацьківа браво зіграв «Привітальний марш» , підняв запальний настрій, нагадавши прекрасне українське весілля.

Плавний перехід до «Коломийки» сповістили слова :

                  Як гуцула не любити, а в гуцула вівці.

                   А в гуцула за поясом писані топірці.

Ансамбль народних інструментів виграє коломийку, а народний аматорський танцювальний колектив «Водограй» (керівник Іванна Микитин), витанцьовує спершу легенько, а далі все швидше, із артистичними трюками.

Авторські пісні переплітаються із фольклорними, створюючи не повторну канву концертного свята. На мить задумались над словами із відомої народної пісні: «Як сонечко зійде- кохання відійде».

А на сцені вже з`явилась Андріана. Мала у ролі панночки-вітівниці, яка вирішила «відшити» жениха, відправивши  замість себе… перодягненого наймита. Український водевіль «Жартівниця» поставлений учасниками студентського гуртка, керівник Вікторія Куцах. Юні театрали засвідчили здібності в гумористичному жанрі і розвеселили глядачів.

Минуле поєдналось із сучасним, класика із модерном. Вишивані сорочки, крайки, оздоблені плахти і сердаки підсилювали національний колоритм пісень «Ой чий то кінь стоїть?» , «Пісня буде поміж нас», «Квітка розмарія», «Чорнобривці». А от зміст  сучасних пісень поглиблювався зображенням на екрані. Це пісні «Без тебе не життя», «Ні, я не ту кохав», «Вище неба», у яких звучать ностальгійно-інтимні мотиви, що знаходять відгомін у молодих серцях.

Без тебе не життя, а в серці сум і пустота.

Без тебе не життя, мов життя без сонця і тепла - виводить Дмимтро Кузюк - соліст квартету (керівник Наталія Сенів). У жанрі репу виконав пісню «Ні, я не ту кохав» квінтет під орудою Наталії Сенів. «Не ті слова я говорив», - ритмічно звучить усвідомлення розчарування в обраниці.

 Ніби виткана на коштовному полотні, звучить «Молитва до мови» Катерини Мотрич. А обрамленням до художнього читання служать риторичні звертання до України та пісня «Квітка розмарія», виконана ансамблем дівчат

під керівництвом Світлани Павлишин.

Аматорський ансамбль «Водограй»,художній керівник Іванна Микитин, теж виступає у кількох іпостасях і завжди з успіхом.

звіт5Солісти ансамблю Єлизавета Малаєнко та Ростислав Плитус вклали душу і майстерність у сучасний танець «Моя маленька незалежність», захоплено переглянутий публікою. Травестійне перевтілення танцюристів у грецькому танці «Сіртаки» мало великий успіх і засвідчувало знання і збагачення української культури фольклором народів світу.

Розмаїття жанрів художньої самодіяльності вплелося, мов у барвистий вінок, у програму концерту. Вокальні номери,оздоблені інструментальними, засвідчили гармонію музики і слова. Під орудою Ореста Мацьківа вокально-інструментальний ансамбль подарував кілька пісень, зокрема пісню «Чорнобривці», виконану Русланою Семенюк для всіх матерів. А на екрані - українська світлиця, покуть із рушниками, обійстя, чорнобривці, паничі, мальви-одвічні українські ружі.

Дружні оплески увінчали музикальну п’єсу «Паладіо», виконану ансамблем скрипалів під орудою Наталії Сенів у складі студентів та викладачів. На екрані в цей час - бурхливі хвилі, цілі буруни. Враз стихла буря. Спокійні водні глибини. В небі - політ, у якому пливе душа, окрилена дотиком до мистецтва царівни музики - скрипки.

Пісня « Хвилю тримай!» адресована капітану великого корабля - директору коледжу Нагорному Р.В. Цей музичний сувенір подарував вокально-інструментальний ансамбль, солістка якого - випускниця нашого коледжу Людмила Гуменюк. Таке свідчення наступності у плеканні талантів, щирі побажання і надалі уміло і впевнено вести свій корабель, на екрані - величезне судно, що борознить океан і носом розбиває хвилі, - все це створило символічну картину оптимізму, впевненості у бурхливому вирі життя.

І знову речитатив від імені України - на цей раз у чорному вбранні… «Втрачаєш синів своїх… Голодомор. Тяжкі кайдани бідності . Сибір. Табори смерті. А тепер війна. Знову гинуть сини. Вони дивляться з небес, як плаче Мати-Україна. Чого гине наш народ на своїй землі?!»

 На завершення звіту-концерту камерний хор «Барви» під керівництвом Світлани Павлишин виконав церковний гімн «Боже Великий, єдиний» на слова О. Кониського зал слухає і підспівує стоячи.

         Голова журі Кузбит М.Н. виступив зі словом подяки. Звіт присвячений двадцять п’ятій річниці незалежності України. Молоді таланти вклали душу і серце в пісню, танець. Побажав здоров’я, миру в державі. Відзначив високий рівень майстерності.

         Нагорний Р.В. подякував усьому творчому колективу студентів та викладачів, особливо студентам. Висловив віру, про те, як будемо добре співати, танцювати, добре вчитися - обов’язково переможемо.

         Савчинець Г.Д. наголосила на тому, що обдарованих студентів у коледжі багато, їхні здібності розвивають талановиті люди. Однак слід пам’ятати, що це велика і клопітка праця, адже студенти - не професійні актори, співаки, танцюристи. Однак вони вже не вперше організовували прекрасний концерт, хотілося б вийти за межі нашої студентської родини, щоб дарувати людям приємні зустрічі з мистецтвом, наснаженим патріотизмом, молодечим запалом.

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:296304 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:296304 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14393 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14393 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18309 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18309 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ