Дай, Боже, Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
З чудовим святом, радості і мрій!

Новий рік та Різдво Христове - найяскравіші, найчудовіші, загадкові, і, безсумнівно, найулюбленіші свята в кожній українській родині! Усі сподіваються і вірять у щось своє. Життя рухається в шаленому ритмі, в гонитві за успіхом, матеріальними благами. То ж напередодні Нового року та Різдва хочеться знайти хвилинку для душі, створити свято для себе та тих, хто поруч. Для цього важлива тепла атмосфера, особливо тоді, коли створюєш її власноруч.
різдво9В останні дні І семестру студенти центру загальноосвітньої підготовки зі своїми викладачами-наставниками циклової комісії філологічних дисциплін організували та провели творчу майстерню «В очікуванні різдвяного дива». Метою заходу було розповісти про традицію виготовлення, представлення та символічного наповнення листівок.
У рамках проведення заходу відбувся майстер-клас з виготовлення новорічної атрибутики. Звучали колядки, віншування. Присутні мали можливість ознайомитись з історією виникнення та поширення святкових вітальних адрес, прообразом яких слід вважати середньовічні гравюри, присвячені народженню Ісуса Христа.
Викладачі та студенти почерпнули для себе багато нового. Виявляється, у XV ст. у Німеччині практикувалось дарування рідним вітальної листівки з малюнком Немовляти і надписом «Доброго і благословенного року». У Нідерландах у XVI ст. були поширені своєрідні листівки із зображенням Святого Миколая. Ще більше наблизили появу листівок так звані «Шматочки Різдва», які робили на початку XVIII ст. школярі. На великому папері з вигравіюваними (з 1820 року кольоровими) краями вони писали батькам привітання зі святом, щоб показати, наскільки добре покращився їхній почерк за останній рік. У XIX ст. зародилася традиція надсилати вітання поштою.
різдво8Перша масова листівка була випущена 1843 року в Лондоні. Було надруковано партію карток, що складалась з 2050 примірників вартістю один шилінг за кожну. Виробництво різдвяних листівок у ХХ ст. виявилось прибутковим бізнесом для багатьох канцелярських фірм.
Одним з перших художників, який працював над створенням українських листівок, був Осип Курилас (1870–1951). Частина його карток була підготовлена до зимових свят («Різдво Христове», «Святий вечір», «Колядники»). Олена Кульчицька (1877–1967) у своїх вітальних листівках («Різдво Христове», «Вифлеємська зірка» та ін.) використовувала такі святкові символи, як фігурки янголів, дзвони та інші. У період панування войовничого атеїзму і викорінення релігії в СРСР різдвяні поштівки були заборонені і замінені на новорічні.
Відродження різдвяних листівок в Україні відбулося з кінця 1980-х років: повертаються сюжети народження Христа, зображення церкви, Вифлеємської зірки, дідуха, колядників тощо.

різдво6різдво7

Цікаво, що 2010 року в Університеті Глазго за допомогою нанотехнологій створили найменшу різдвяну листівку у світі, яка трохи більша за людську волосину й має розмір 200x290 мікрон. На ній зуміли зобразити ялинку з кульками й святкове привітання.

різдво5Під час зустрічі було проведено усне опитування про те, коли востаннє присутні надсилали чи отримували поштою вітальну листівку? Всі дійшли висновків, що це, безумовно, приємно, адже разом з гарно оздобленим виробом, ми отримуємо масу позитивних емоцій.
З розвитком Інтернету, особливо електронної пошти й соціальних мереж, також набули популярності відеопривітання.
Відрадно, що молодь активно долучилась до участі у проекті «Різдво душі моєї». Творчі та креативні привітання було переглянуто на «допрем’єрному показі» під час зустрічі. Дякуємо усім, хто відгукнувся на пропозицію викладачів циклової комісії філологічних дисциплін.

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:298140 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:298140 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14412 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14412 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18329 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18329 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ