24 лютого 2016 р. в Палаці культури і дозвілля молоді Надвірнянського коледжу НТУ відбувся благодійний концерт під промовистою назвою «Гордимося, що ми-українці!» Керівник концертного туру Святослав Край повернувся із зони АТО, виступав на бойовому кораблі «Гетьман Сагайдачний», обїхав ряд областей України (щойно повернувся із Закарпатської), із концертом подорожує в даний час рідною Івано-Франківщиною. Яскрава особистість, національно й патріотично налаштований українець, Святослав Край запальною піснею намагається об’єднати всі терени України, прищепити любов до рідної культури, протистояти плазуванню перед іноземним і водночас піднімає бойовий дух воїнів на передовій. Після нашого концерту прямує знову в зону АТО.

Лаконічний зворушливий вступ, вітання «Слава Україні!» і хвилина мовчання –скорбота за загиблими. А далі залунала пісня, яка дала назву концертному туру Україною та місцями бойових дій АТО. «Пишаймося, друзі, що маєм державу»,– такий початок пісні, а приспів навчився співати  увесь зал:

Гордімося, друзі, що ми українці,

І хай у душі нам калина цвіте.

Ми любимо працю, і пісню, і танці,

І цим не загубимось в світі ніде.

Автор пісні загинув у Києві, коли БТРи давили учасників Майдану.

Святослав Край із дочкою Христинкою дійшов до фіналу відбіркового туру шоу «Україна має талант» із піснею «Край, мій рідний край», із репертуару Софії Ротару. Знову увесь зал повторює..:

І у синю даль поміж горами лине пісня ця

Про чудовий край, мій рідний край Черемоша й Прута.

Між виконанням пісень С. Край вкраплював лаконічні розповіді про виступи на передовій, у Ростові-на-Дону, в інших містах і селах України. Уявляємо, як доброзичливо і гостинно звучали слова пісні:

Приїжджайте в Прикарпаття,

Приїжджайте, люди добрі,

Завжди будуть раді вам,

Хлібом-сіллю вас зустрінуть,

Гарну пісню заспівають

Про пісенний рідний край.

А далі полинуло залом запальне, довірливо інтимне:

                    Річко, річко, річечко, голуба вода.

Як тебе докликатись, вродо молода?

У зоні АТО співали хлопці разом зі Святославом:

Ой, смереко, чом ти так ростеш далеко,

Чарівна моя смереко?

Зійшовши зі сцени у залу, співак легко організовував студентів і викладачів на спільне виконання пісенних приспівів.

Миколаїв, Одеса, Харків… Пісенне турне пролягало через різні області України і знову завертало в АТО…

І вже звучить гомінка пісня «Василина», з репертуару І. Поповича і Дзідзе, а С. Край виконав на талант-шоу «Україна має талант». Приспів, звичайно, дружно звучить у залі:

І співає Верховина, лунко пісня лине:

Василино, Василино, файна Василино!

У 1995 р. Україна втратила пісенного соловейка Назарія Яремчука. Для нього була створена пісня «Я повертаюсь в мамину світлицю», премєру якої виконує Святослав Край:

Заплачу у світлиці, низько поклонюся

Вишиваним тобою рушникам.

До них притихлим серцем  притулюся

І обніму, і внукам передам.

Найбільше горе для матерів, коли вбивають їхніх синів. С. Край привіз із зони АТО багато фотографій, а також дорогий наш символ - жовто-синє знамено. З ним ідуть у бій, з ним проводять в останню путь.

Завершилась концертна програма піснею В. Івасюка «Червона рута». А на сцені заступник директора з виховної роботи Савчинець Г.Д. і студент гр. П-41 Томашевський Назарій трепетно розгорнули прапор із зони АТО – символ України.

До присутніх звернувся Святослав Край із побажаннями неба безхмарного, настрою гарного, і щоб мир запанував на нашій землі.

Савчинець Г. Д. висловила щиру вдячність за подаровані приємні хвилини відпочинку і патріотичної наснаги. Побажала пісні роду українського, щире слово нести в усі куточки України, щоб відвоювати територіальну цілісність, об’єднати Україну.

Зібрані кошти (1621 гривня) хай послуговують для доброї справи. Галина Дмитрівна запропонувала це свято єднання завершити спільним виконанням найдорожчої пісні-символу – Гімном України.

 «Слава Україні!» - «Героям Слава!» 

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:298181 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:298181 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14414 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14414 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18331 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18331 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ