Інформація  про проведення захисту - презентації  дослідницько-пошукових робіт, присвячених 160-річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті величного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка

image001

Франко — це ж і є та сила,

яка вміщує в найменшій  іскрі

нашої національної свідомості

програму космосу — код

не знищеної любові до праці,

до правди, до свободи.

Дмитро Павличко

Велична постать Івана Франка - письменника, титана праці, організатора і натхненника прогресивних сил української суспільності кінця XIX - початку XX ст., геніального вченого, чий розум обіймав чи не всі галузі людського знання своєї епохи, - постійно привертає до себе увагу все нових і нових шанувальників його величезної спадщини. І це не дивно. Адже великий митець належить не лише своїй епосі. Художні образи, ідеї переживають автора і стають надбанням поколінь, цілих народів, які кожного разу прочитують їх по-своєму, з точок зору свого часу, його завдань і потреб, щоразу відкривають нові пласти закладених там думок, почуттів, проблем.

З метою виховання у студентської молоді патріотизму, поваги до історії, враховуючи  важливість постаті Івана Яковича Франка для розвитку української державності та української культури 23 лютого 2016 року  викладачами циклової комісії філологічних дисциплін спільно зі студентами навчально-методичного центру загальноосвітньої підготовки було проведено конференцію-захист дослідницько-пошукових робіт.

image003Тематика доповідей була різноманітною, бралась до уваги актуальність проблеми, ступінь новизни та оригінальність ідей, закладених в основу досліджень,  теоретичне і практичне значення, джерела інформації. Під керівництвом викладачів-словесників студенти продемонстрували вміння узагальнення, систематизації, аналізу та порівняння літературознавчого матеріалу, ефективно працювати з  додатковою літературою, каталогами електронної бібліотеки, інтернет-сайтів, виявили вміння вести пошуково-дослідницьку роботу з  елементами науковості та компаративних досліджень, а висновки та підсумки проведених узагальнень відтворювали за допомогою презентацій.

Із вступним словом до присутніх звернулись заступник директора коледжу з навчальної та наукової роботи Дребот С.Д., в.о. завідувача центру загальноосвітньої підготовки Купчак С.Д., які привітали  юних доповідачів з відкриттям науково-практичної конференції. Зазначивши, що кожен матиме можливість продемонструвати свої знання, поділитися зі слухачами цікавою інформацією, почерпнути щось нове. 

Захист систематизованих та зібраних досліджень проводився за наступними темами:

image0051. Творча спадщина Каменяра (Яворська Катерина, студ.гр. Б-21, Чонка Володимир, студ. гр. ЕМ-11. Керівник: Федак Т.І.)

2. Інтерпретація біблійних образів у творчості Івана Франка (Панчишак Олег, студ. гр. О-12. Керівник: Грицюк Х.І.)

3. Почерк Генія. Маловідомі історії з життя І.Франка (Дребот Степан, студ. гр. ІТ-11. Керівник: Дем'янчук О.В.)

4. Доля нащадків Каменяра (Бойко Юрій, студ. гр. Т-12. Керівник: Жолобчук О.Д.)

5. Любов у житті письменника (Лицко Володимир, студ. гр.  О-11. Керівник: Голинська Р.С.)

6. Прикарпаття в історико-краєзнавчих дослідженнях Франка (Лешко Анна, студ. гр. І-11. Керівник:Герба Г.М.)

7. Останні роки життя Івана Франка (Яремчук Юрій, студ. гр. П-11. Керівник: Іроденко Т.Б.)

8. Світове значення творчості митця (Семанюк Руслана, Івасик Ольга, студ. гр. Е-11. Керівник: Томин Г.Ю.)

Доповідачі  розповідали про своє розуміння постаті Івана Яковича Франка, його невмирущої і завжди сучасної творчості, читали вірші. Проведений захід сприяв розвитку інтелекту, ерудиції студентів, їх загальнокультурної, комунікативно-мовленнєвої та інформаційної компетентностей.

image007image009

Висновки – узагальнення були різноманітними:  «Всебічно обдарований, енциклопедично освічений, image011надзвичайно працьовитий, Франко проявив себе на багатьох  ділянках  української  культури. Він – поет, прозаїк, драматург, критик та історик літератури, перекладач, публіцист, видавець, філософ, а ще – громадсько-політичний діяч».

«Нерідко Івана Франка називають титаном праці. Він є прикладом того, як багато може зробити людина в складних життєвих обставинах. Наприклад, за неповний рік до смерті Франко створив 232 поетичні переклади й переспіви, обсягом близько 7000 поетичних рядків».

«Іван  Франко мав феноменальні здібності: ще навчаючись у гімназії, міг майже дослівно повторити товаришам годинну лекцію вчителя; знав напам'ять усього «Кобзаря»; домашні завдання з польської мови нерідко виконував у поетичній формі; глибоко й на все життя засвоював зміст прочитаних книжок».

image013image015

«І. Франко був співзасновником Русько-Української Радикальної Партії, яка висувала його кандидатуру на посла віденського парламенту й галицького сейму, але через виборчі маніпуляції адміністрації та провокації ідеологічних і політичних супротивників – без успіху».

«Іванові Яковичу належить ініціатива ширшого вживання в Галичині назви «українці» замість «русини» – так традиційно називали себе корінні галичани».

image017«Звичайно, широким колам читачів він відомий як блискучий майстер художнього слова, котрий з успіхом виявив себе в усіх жанрах красного письменства. Але він так само великий і в інших напрямках своєї багатогранної діяльності. Його спадщина як ученого теоретика літератури, мовознавця, фольклориста, історика, краєзнавця, філософа, економіста вражає масштабністю матеріалу,  неординарністю думки. Зроблене ним у науці стало джерелом окремої дисципліни - франкознавства, яку сьогодні досліджують колективи вчених цілих інститутів».

«Івана Франка в першу чергу захоплювало і цікавило все, що працювало на майбутнє народу. Він досліджував античні та середньовічні манускрипти і писав революційні гімни, друкував томи апокрифів і писав підручник з політичної економії, записував і досліджував народні пісні та складав власні поетичні твори, які ставали народними піснями, вивчав і узагальнював спадщину класиків і ретельно аналізував літературні спроби молодих своїх сучасників».

«Прикладом власного життя і словом Франко боровся за те, щоб кожен українець брав участь у поступі, щоб кожен з нас ставав свідомим громадянином, здатним на самопожертву, заради добра загалу. Мабуть, про це слід пам'ятати кожному із нас, перш ніж нарікати на наші негаразди».

image019«Незважаючи на те, що думки І.Франка живлять сучасне право, сучасну філософію, педагогіку, естетику, історичну науку - всього і не назвати... він насамперед - письменник. Як громадянин, Іван Франко усвідомлював свої соці-альні завдання і турбувався про те, щоб вони були доступними і зрозумілими для інших, а як художник, як поет, виразив ці думки в образах, що давно вже стали символами. З ними ототожнюємо і особу Франка, і смисл його діяльності. Це образи-символи вічного революціонера, Каменяра, Мойсея».

У короткому огляді життєвого і творчого доробку Великого Українця студенти узагальнили роздуми, які залишив нам Франко, а тому закликаємо усіх: ще і ще раз перечитуймо Франка, ретельно заглиблюючись у його ідеї, пиймо животворну воду Франкової криниці, бо кажуть, що генії бачать далі пересічних людей, розуміють свій народ і суспільні явища глибше, а несправедливість їм болить дужче. Переконані, що велетенська постать нашого Франка є незаперечним цьому підтвердженням.

Отже, читаймо Франка, вивчаймо Франка, щоб краще знати історію свого народу, щоб відчувати народні болі і страждання окремої людини, а це змусить живіше битися наші серця, викличе грім у душах наших і сльозу в очах, а головне - спонукає активно працювати на користь нашої Батьківщини.

image021

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:296313 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:296313 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14393 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14393 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18309 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18309 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ