10.12.15 р. в Палаці культури і дозвілля молоді Надвірнянського коледжу НТУ відбувся обласний огляд-конкурс фольклорних колективів серед ВНЗ І-ІІ р.а. Фото 1Для визначення рівня мистецької творчості студентів та викладачів Надвірнянського коледжу прибуло поважне журі з обласного центру естетичного виховання. Фото 2

Ніжна мелодія налаштувала на очікування різдвяного дійства, Заступник директора з виховної роботи Галина Савчинець у вступному слові відзначила, що грудень щорічно збирає нас у залі на конкурс фольклорних колективів. Відтворити в художній самодіяльності те, чим жили  жили наші предки, передати наступним поколінням ці нетлінні народні скарби-обов’язок сучасників. Бо хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Галина Дмитрівна оголосила список членів журі і побажала всім приємного відпочинку та отримання естетичної насолоди.

Фото 3

…Така рідна різдвяна мелодія з ніжними переливами дзвіночків розчулює, заставляє завмирати серця у передчеканні дива. І диво твориться, юні голоси майстерно виводять:

Дзвони дзвонять по усій Землі.

Фото 4До яскині поспішають, де дитятко  всі вітають пастушки малі. 

В інсценізацію-діалог між дідусем-пастухом і внуком майстерно вкраплюються пісенні перлини: «Радуйтеся, нині по всій Україні…», «Бог предвічний».

Фото 5Чисті хлопчачі і дівочі голоси злилися з чарівними звуками скрипки, сопілки; ритмічні удари бубна – в унісон з ударами серця. Вифлиємська звізда, ошатний старовинний одяг колядників – це атрибути із фольклорної скарбнички різдвяних звичаїв та обрядів.

Фото 6Розмова між дідусем та онуком продовжується, розкриває велику таємницю любові і сапоможертви Ісуса. Хлоп’я дивується: «Славетні мудреці прийшли зі Сходу вітати, але чому, чому сумна Божа Мати?» - «Вона відчуває, що Син несе покуту за всі гріхи людського роду». 

Фото 7Цю думку продовжує лірична пісня: «Знала Ти колись, що Твоє дитя, Маріє…» Але Божа мати знала, вона готова була до жертви Богочоловіка, знала про неї вже від народження Сина. Фото 9Фото 8

Раптом запальна жартівлива мелодія сповістила про зустріч з новими персонажами із сьогодення – на сцені Арсеній Яценюк, а з ним циганка і Біда – незмінні дійові особи вертепної драми. І всі присутні в залі на якийсь мент поринули в негаразди і біди сучасної України. Жартівливі віншування і сміх крізь сльози швидко минули – і на сцені знову говорить мистецтво про вічне, невмируще, про нетлінні скарби. 

Фото 11Фото 12Фото 10

Зазвучали скрипучо-мелодійні звуки дримби, вступили ніжні акорди царівни музики скрипки – і весь інструментальний ансамбль заполонив красою звуків залу, налив її по вінця гармонією злагодженості і биття сердець. І полилася пісня: «У яскині вам Господь родився нині». А на екрані – народні обереги, одвічні символи національної культури, церкви – оплот духовності й любові. 

Фото 13Фото 14

фото 15

Це прекрасне дійство підготували талановиті педагоги, митці, працівники Палацу культури і дозвілля молоді Надвірнянського коледжу НТУ: Світлана Павлишин, Наталія та Руслан Сеніви, Орест Мацьків та Вікторія Куцах. Очолює цей творчий колектив всебічно обдарована особистість – Іванна Микитин.

Фото 16

Галина Савчинець сповістила, що різдвяне дійство не завершується, воно продовжиться в кожній оселі. Надала слово гостям. Голова журі – директор Івано-Франківського державного центру естетичного виховання Кузбит М.В. зауважив, що Надвірна має чим пишатися – коледжем, який плекає таланти студентів, адже щороку вихованці цього закладу стають переможцями конкурсів самодіяльної творчості. Гість подякував усім за чарівне різдвяне дійство: солістам, інструменталістам, режисерам, операторам і найменшому учаснику концерту. Побажав щедрого свята Миколая, веселого Різдва, миру і спокою в сім’ях і в Україні.

Хай благословенними і віщими для всіх читачів і для нашої України будуть слова різдвяної пісні:

         Мирне небо нашого Різдва,

         Засвіти зорю надії.

         Хай віднині творяться дива,

         Бо любов жива, безмірна.

фото 17Фото 18Фото 19

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:298178 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:298178 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14412 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14412 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18330 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18330 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ