Історія, філософія, соціологія, культурологія, політологія - більше, ніж науки. Вони, як і це має бути в цивілізованій країні, є частиною національного світогляду, складовою загальної культури як суспільства, так і людини.

З 9 по 17 листопада 2015 року в Надвірнянському коледжі Національного транспортного університету проходив методичний тиждень циклової комісії суспільних дисциплін, протягом якого було проведено відкрите заняття з елементами тренінгу з дисципліни ”Етика і психологія в роботі юриста” – на тему ”Конфлікт і комунікація” (Ростислав Дзюбак), конференцію “Місцеве самоврядування в Україні: стан і перспективи” (Володимир Свягла), дебати на тему “Україна-НАТО: за і проти” (Ярослав Божак, Олександр Колядко, Євген Самборський); виховні заходи: “Андрей Шептицький: велет християнства і українства” (Лариса Паньків, Уляна Міскевич, Ірина Савчук, Олександр Колядко), година фольклору ”Дотик до народного мистецтва” (Галина Савчинець, Людмила Тріфонова).  

Сьогодні в українському суспільстві відбувається гостра дискусія щодо майбутнього органів місцевого самоврядування. Нещодавно Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади.

Відповідно до ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання в сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Саме цим актуальним питанням була присвячена конференція за участю представників органів місцевого самоврядування нашого краю, викладачів коледжу та студентів груп О-22 та П-41. З доповідями виступили викладачі коледжу: Володимир Свягла - «З історії місцевого самоврядування», Володимир Якубів - «Конституційно – правові основи місцевого самоврядування». З власного досвіду роботи в органах місцевого самоврядування поділились думками: заступник голови Надвірнянської районної ради, голова районної організації ВО «Батьківщина» Ігор Писклинець, керуючий справами Надвірнянського міськвиконкому, голова міської організації Блок Петра Порошенка  «Солідарність» Олег Антонюк, викладач юридичних дисциплін, один із лідерів районної організації ВО «Свобода» Андрій Крицький. Виступаючі проаналізували сучасний стан місцевого самоврядування в районі, висловили свою точку зору щодо його реформування в частині внесення змін до Конституції України, відповіли на запитання викладачів та студентів коледжу.

susp1susp2susp3susp4susp5susp6

Після Євромайдану, Революції Гідності, коли Україна зробила реальний крок до вступу у Європейський Союз, змінилася суспільна думка щодо Євроатлантичного вибору нашої держави. Саме питанню членства в НАТО, чи бути позаблоковою державою були присвячені дебати на тему:  “Україна-НАТО: за і проти”, в якому взяли активну участь студенти юридичного та економічного відділення, а експертами в даному питанні виступили викладачі коледжу Ярослав Божак, Олександр Колядко, Євген Самборський. В ході дискусії між студентами і викладачами було досягнуто консенсусу: майбутнє України в НАТО, і цей поступ прискорюється військовими діями в зоні АТО.

susp7susp8susp9susp10susp11

Вже стало доброю традицією проводити виховні  заходи в кабінеті-музеї коледжу “Карпатська спадщина”. Викладачі та студенти мали змогу отримати вичерпну інформацію про життєвий шлях душпастира українського народу, велета християнства і українства, екуменіста з великої букви Андрея Шептицького, який майже півстоліття був главою Української греко-католицької церкви. Вступним словом до присутніх звернулась викладач історії Лариса Паньків, яка вказала на відзначення в Україні і в коледжі 150-річчя від дня народження духовного лідера України. Про родинний герб Шептицьких розповіла викладач коледжу Уляна Міскевич.

Студентки групи Б-21 провели пошукову дослідницьку роботу і представили до уваги присутніх маловідомі факти про графський рід Шептицьких (Лілія Романюк), меценатську діяльність Андрея Шептицького (Андріана Остап’юк), про політичну позицію та дипломатичну діяльність митрополита (Катерина Яворська). Викладач філософії Олександр Колядко розповів про митрополиче служіння та діяльність Шептицького як глави УГКЦ. Завершилась духовна година виступом отця-мітрата УГКЦ Богдана Михайлини та спільною молитвою митрополита Шептицького за український народ.

susp12susp13susp14susp15susp16susp17susp18susp19

Не було жодного байдужого серед присутніх в Центрі студентської творчості і дозвілля коледжу під час години фольклору “Дотик до народного мистецтва”, яку підготували Відмінники освіти України - заступник директора з виховної роботи, викладач історії Галина Савчинець та викладач коледжу Людмила Тріфонова.

Студенти коледжу мали змогу доторкнутися до мистецького багатства українського народу. На сцені виступив запрошений аматорський фольклорно-етнографічний гурт пісні і танцю з села Торговиця Городенківського району «Покутські візерунки». Люди різного віку, переважно солідного, об’єднані мистецтвом і патріотичною національною ідеєю, зберегли і примножують духовні криниці народу – невмирущу фольклорну спадщину.

susp20susp21susp22susp23susp24

Завданням викладачів циклової комісії суспільних дисциплін було донести студентської молоді розуміння того, що не знання історії не звільняє від відповідальності за побудову власної державності. Як писав Олександр  Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». І такий народ завжди будуть зневажати й поневолювати. Українська держава зможе розвиватися лише знаючи своє минуле, і пам’ятати, що саме історична свідомість є вищою духовною цінністю будь-якої нації.

susp25

Як свідчить історія, із тисяч народів і народностей світу лише 200 виросли в нації – створили свої держави й домоглися визнання світової спільноти, серед них – Україна.

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:298360 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:298360 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14416 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14416 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18331 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18331 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ