Відзначення 150-річниці від дня народження митрополита 
Андрея Шептиццького

IMG 16

У Палаці культури і дозвілля молоді Надвірнянського коледжу НТУ 28 жовтня 2015 року відбулося 

свято зустрічі із духовенством нашого краю: година вшанування аристократа духу, великого гуманіста і громадського діяча, митрополита УГКЦ Андрея Шетпицького. З нагоди 150-річчя від дня народження сподвижника греко-католицької церкви студенти та викладачі коледжу 

«Сава Ісусу Христу, преосвяченний Владико Василію і всечесні отці, студентська та викладацька родино.виступили з концертною програмою, що зворушила і заворожила глядачів. Розпочала годину духовності Г.Д.Савчинець, заступник директора з виховної роботи, вступним словом про роль митрополита Шептицького в розвої духовності, у гартуванні національного духу й усвідомленні українського народу як рівного поміж інших народів:

Сьогодні ми зібрались в цьому залі, щоб віддати шану величній історичній постаті – Андрею Шептицькому, митрополиту Української Греко-Католицької Церкви, 150 років від дня народження якого відзначила наша держава.

Як писав Олександр Довженко, «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». І такий народ завжди будуть зневажати й поневолювати. Українська держава зможе розвиватися, лише знаючи своє минуле, і пам’ятати, що саме історична свідомість є вищою духовною цінністю будь-якої нації.

У духовну і політичному житті кожного народу є події, роки, постаті, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах.

Як свідчить історія, із тисяч народів і народностей світу лише 200 виросли в нації – створили свою державу і домоглися визнання світової спільноти, серед них – Україна.

В історії України чимало подій, історичних постатей, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя.

І серед них велична постать митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького».  

IMG 2

Ніжне виконання пісні «Отче наш» заставило трепетно битися в унісон декілька сотень сердець; фрагменти вистави з життя родини Шептицьких майстерно відтворили атмосферу любові, велич духу родини, в якій зростало хлоп’я, благословення матері-графині свого синочка на служіння Богу і людям. Серед ніжних літургійних пісень звучали і глибоко патріотичні ліричні пісні: «Боже, я молюсь за Україну», «Моє ім’я – Україна». Ними переплітались цікаві відомості з життя і подвижницької діяльності митрополита Шептицького, який із своїм народом пережив дві світових війни, як пастир, обороняв душу народу від очерствіння, жорстокості, як гуманіст, закликав навіть Гітлера у листі: «Не вбий!», як науковець і меценат, відправляв здібних людей на навчання за кордон, організовував сиротинці при монастирях. Ризикуючи власним життям та життям священнослужителів, переховував євреїв від масових нищень фашистами. Про все це та багато іншої інформації ми дізнались від владики Василія. Так що Гітлер сказав, що граф Шептицький заслуговував смертної кари, а як митрополит – помилування.

Ця урочиста і водночас зворушлива година духовності не тільки наповнена цікавими відомостями, доречною художньою самодіяльністю, оснащена фрагментами фільмів про митрополита Шептицького, про тернистий шлях Ісуса Христа на Голгофу. Ця година духовності ушляхетнена присутністю гостей – священнослужителів Греко-Католицької Церкви.

Із розважливим, мудрим, повчальним словом виступив владика Василій. Він не тільки виклав цікаві, особливо для молоді, факти з біографії Андрея Шептицького, засвідчив його особу як приклад для наслідування у служінні Богові та українському народові у час лихоліть, випробувань. Владика благословив всіх присутніх у залі, особливо звертаючись до студентів, на плекання християнських чеснот, інтелекту, здобуття професійної майстерності, творення людської й національної гідності. Порадив у цей складний для України час мати надію на Бога, щиро молитися й прощати, маючи за приклад життєве кредо митрополита Шептицького.

Владика Шептицький – освічена людина, яку всі поважали. Це приклад, як треба жити, працювати, вчитися, Бога молити за мудрість на фундаменті добра. Ви, молоді, перебираєте ту величаву міць. За словами Т. Шевченка, «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь», вчімося товаришу плече, а не ногу підставляти.Благослови, Боже, молодь миром, спокоєм і добром.

Тричі митрополит Шептицький просив у священного Синоду благословення на мученицьку смерть за свій, український народ. Ласки мученицької смерті не отримав. Просить Бога прийняти молитви всього життя за долю України. Віримо в пророцтво митрополита, що Україна ще дорівняється до інших держав, де пануватиме мир, добробут, злагода.

IMG 6Як свідчення національної злагоди, яку проповідував Андрей Шептицький, на сцену запрошений ще один гість – равин єврейської громади Прикарпаття Колесник Мойша-Лейб. Відзначив велику роль українського народу в порятунку єврейського населення в час голокосту та Другої світової війни. Вказав, що життя й діяльність митрополита А.Шептицького є прикладом для наслідування.

IMG 1

Г.Д.Савчинець подякувала всечесним отцям і надала слово отцю Богданові Михайлині, який благословляє нашу велику коледжівську родину на початок і завершення навчального року, перебуває з нами в хвилини радості і горя. Привітав о. Богдан усіх, відзначив великий життєвий подвиг Андрея Шептицького, побажав усім здоров’я, миру, злагоди нам і Україні.Усі повинні слухати те, що нас об’єднує, а не те, що роз’єднує. Відомі історичні постаті, духовність – це те, що об’єднує.

На завершення заходу прозвучала зворушлива пісня «Шлях на Голгофу», яка була виконана при свічках і викликала сльози у глядачів.

Більше фото тут

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:296291 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:296291 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14393 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14393 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18309 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18309 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ